Styl

kategorie.zde:

 • Styl

Odborné rady na cestu k lepšímu životu

 • Tomáš Pfeiffer: Co je biotronika, může dokázat někdy i zázračné uzdravení?
  Tomáš Pfeiffer: Co je biotronika, může dokázat někdy i zázračné uzdravení?
  Odpovědi nabídne biotronik, ředitel ITCM Tomáš Pfeiffer, ale i lékařka, tedy představitelka tzv. západní, moderní medicíny. Uslyšíte i o historii této metody, o nepochopení skeptiků z dob komunismu, o potřebě být otevření a už nebránit možnostem působení biotroniky v cestě vedoucí ke zdraví.
  Tomáš Pfeiffer: Co je biotronika, může dokázat někdy i zázračné uzdravení?
 • Alena Kumstýřová: Moudrosti pro pozitivní ovlivnění mysli - s doc. MUDr. Janem Měšťákem, CSc.
  Alena Kumstýřová: Moudrosti pro pozitivní ovlivnění mysli - s doc. MUDr. Janem Měšťákem, CSc.
  V třetí kapitole knihy Cesta naděje ke štěstí nabízí náš nejznámější plastický chirurg, ale v tomto případě také zkušený psychoterapeut, řadu moudrostí pro pozitivní ovlivnění naší mysli a tedy i celého našeho života. Předkládá řadu citátů a myšlenek ze své oblíbené knížky Mnich, který prodal své ferrari od Robina S. Sharma. Začíná např. citátem politika, filozofa, nositele Nobelovy ceny za literaturu Winstona Churchilla: "Jsem si jist, že jsme pány svého osudu, že naše úkoly, jež před námi leží, nejsou nad naše síly a že žádná dřina a úsilí není větší, než můžeme snést. Dokud věříme tomu, co děláme, a dokud máme nezdolnou vůli zvítězit, vítězství je naše." Další myšlenky, které jsou v knize uvedeny: "Každá událost má svůj smysl a každý nezdar je lekcí, kterou se učíme. K tomu, abys opravdu mohl prožívat život naplno, nemůžeš si dovolit luxus negativních myšlenek. Ovládání mysli je základem ovládání vlastního života." Doc. MUDr. Jan Měšťák, CSc., se myšlenkami, které mohou mít dobrý vliv na náš život zabývá od mládí, jak dokazují i jeho vlastní úvahy na toto téma v knížce Ohlédnutí. Více ale už rozhovor, ve kterém uslyšíte moudra mnohých i jeho vlastní zkušenost pro změnu mysli k lepšímu životu.
  Alena Kumstýřová: Moudrosti pro pozitivní ovlivnění mysli - s doc. MUDr. Janem Měšťákem, CSc.
 • Alena Kumstýřová: Mysl a její význam pro náš život - s doc. MUDr. Janem Měšťákem, CSc.
  Alena Kumstýřová: Mysl a její význam pro náš život - s doc. MUDr. Janem Měšťákem, CSc.
  Po velké osobní výpovědi našeho nejznámějšího plastického chirurga nabízíme 1. díl nového cyklu Cesta naděje ke štěstí - viděna právě očima doc. MUDr. Jana Měšťáka, CSc., který se v tomto případě představí pro mnohé možná velmi nečekaně jako zkušený psychoterapeut a psychoanalytik. První kapitola cyklu má stejný název jako první kapitola jeho knihy, ve které budeme pomyslně listovat - Mysl a její význam pro náš život. Nevěříte, že silou své mysli můžeme ovlivnit i své fyzické zdraví? Pak nejspíš budete velmi překvapeni.
  Alena Kumstýřová: Mysl a její význam pro náš život - s doc. MUDr. Janem Měšťákem, CSc.
 • prof. PhDr. Jiří Šípek, CSc., Ph.D.: Jak hledat v životě jistotu a rovnováhu
  prof. PhDr. Jiří Šípek, CSc., Ph.D.: Jak hledat v životě jistotu a rovnováhu
  Jak víme, doba je nelehká, pozitivní zprávy jaksi došly a najít v životě alespoň nějakou jistotu a rovnováhu je čím dál těžší. Přitom ale právě to k normální existenci všichni bytostně potřebujeme, ať se nám to líbí, nebo ne. Podle odborníků jsme tak od přírody nastaveni a "moderní" doba na tom nic nezmění. Co tedy dělat, abychom si v tomto směru pomohli, věřili byste, že jistým východiskem může být i třeba dobrá komunikace?
  prof. PhDr. Jiří Šípek, CSc., Ph.D.: Jak hledat v životě jistotu a rovnováhu
 • Tomáš Pfeiffer: Možnosti biotroniky v procesu uzdravování
  Tomáš Pfeiffer: Možnosti biotroniky v procesu uzdravování
  Biotronik a ředitel Institutu pro tradiční komplementární medicínu Tomáš Pfeiffer je řadu let neúnavným iniciátorem nutnosti propojení tzv. západní medicíny s tou tradiční medicínou v procesu léčby i těch nejzávažnějších onemocnění. Důvodem jeho snah je maximální prospěch pacienta. Koneckonců takové spojení naprosto běžně funguje v mnoha zemích nejen v rámci EU. O možnostech hovořil T. Pfeiffer např. v britském parlamentu a o významné spolupráci světových i našich vědců a alternativních terapeutů je i jeho institutem pořádaný Mezinárodní kongres zdraví, konaný v Praze. Zajímá-li vás pomoc v uzdravování působením biotroniky, poslechněte si pro mnohé možná stále až neuvěřitelná slova zkušeného biotronika Tomáše Pfeiffera.
  Tomáš Pfeiffer: Možnosti biotroniky v procesu uzdravování
 • Dr. Jitka Hořejšová: Jak si přidat i 20 let života ve vysoké kvalitě
  Dr. Jitka Hořejšová: Jak si přidat i 20 let života ve vysoké kvalitě
  Kdo by něco takového nechtěl, řekne si asi většina z nás. Možná vás překvapí, že takový "zázrak" máme všichni do jisté míry ve vlastních rukou. Jedním ze zásadních předpokladů je prevence, v tomto případě sledování výše hladiny jisté aminokyseliny v krvi. Aminokyseliny, které se, bohužel, většinou stále nedostává patřičné pozornosti lékařů, ačkoli její výši jde jednoduchým způsobem upravit. Řeč je o homocysteinu. Právě homocystein je, dle dr. Jitky Hořejšové, nejlepší jednoduchý ukazatel toho, jak dlouho budete žít ve zdraví, nebo zda zemřete mladí na některou z civilizačních chorob!
  Dr. Jitka Hořejšová: Jak si přidat i 20 let života ve vysoké kvalitě
 • Redakce: Propojení různých směrů medicíny k podpoře zdraví - MKZ 2023 3. díl
  Redakce: Propojení různých směrů medicíny k podpoře zdraví - MKZ 2023 3. díl
  V Praze probíhající Mezinárodní kongres zdraví 2023, který organizuje Institut tradiční a komplementární medicíny v čele s Tomášem Pfeifferem, spojuje dávné poznatky a léčebné metody se zkušeností dnešních lékařů a současné tzv. západní medicíny pro co nejlepší péči o zdraví. V tomto dílu pohovoří další z českých účastníků kongresu. O léčbě z pupenů, gemmoterapii, kterou u nás založila, pohovoří Mgr. Jarmila Podhorná. Pakliže jste prodělali třeba boreliózu, či další těžko léčitelná onemocnění, vleklé záněty apod., zpozorněte. S jinými, zejména dětskými problémy může pomoci svou terapií MUDr. Věra Kleplová – dětská a rehabilitační lékařka. Používá originální reflexní techniku pomáhající dětem zlepšit grafomotoriku, koordinaci, vadné držení, LMD, ADHD a skoliózu.
  Redakce: Propojení různých směrů medicíny k podpoře zdraví - MKZ 2023 3. díl
 • Redakce: Propojení různých směrů medicíny - MKZ 2023 2. díl
  Redakce: Propojení různých směrů medicíny - MKZ 2023 2. díl
  Mezinárodní kongres zdraví 2023, který pořádá Institut pro TCIM v čele s ředitelem, biotronikem Tomášem Pfeifferem, se uskuteční, jak víte, 15. - 17. září v Praze. Zúčastnit se můžete i vy. Kromě řady vědců, lékařů a terapeutů z nejrůznějších zemí světa nebudou chybět ani čeští odborníci, např. lékaři, mající pozitivní zkušenost s tradiční komplementární medicínou, a mnozí terapeuti. V dalším dílu našeho cyklu se představí MUDr. Martin Zulák, zabývající se psychosomatikou, o které se dnes čím dál častěji hovoří. Tedy fyzickými problémy, majícími své kořeny v psychice. Věřili byste např., že k takovým onemocněním může patřit i opakovaný zánět močových cest? O tom, že stres dokáže způsobit všemožné problémy těla i duše, ví asi většina z nás. Terapeut, lektor osobního rozvoje Martin Bartošek proto nabídne dechovou metodu satori, rebirthing, která dokáže "rozpustit " i dávné stresové blokace, vedoucí k řadě potíží, a obnovit naši neuvědomělou touhu po životě. Názor sociologa na propojení různých směrů medicíny přidá i Doc. PhDr. Eva Křížová, Ph.D. z Evangelické teologické fakulty Univerzity Karlovy.
  Redakce: Propojení různých směrů medicíny - MKZ 2023 2. díl
 • Tomáš Pfeiffer: Propojení různých směrů medicíny - MKZ 2023 Praha 1. díl
  Tomáš Pfeiffer: Propojení různých směrů medicíny - MKZ 2023 Praha 1. díl
  Zářijový Mezinárodní kongres zdraví se blíží, a proto vám nabídneme pohledy některých českých účastníků, představitelů tzv. západní, ale i tradiční komplementární medicíny, na metody sloužící ku prospěchu lidí mnohdy už přes 2000 let. V tomto dílu vás na kongres pozve ředitel Institutu pro TCIM, který kongres pořádá, biotronik Tomáš Pfeiffer, o čínské medicíně pohovoří MUDr. Ludmila Bendová - lékařka, lektorka a zakladatelka systematického vzdělávání terapeutů v tradiční čínské medicíně, zakladatelka 1. školy tradiční čínské medicíny (TČM), rehabilitační lékař MUDr. Petr Olšák vás nahlédnutím do možností akupunktury inspiruje při hledání pomoci pro vaše klouby a Mgr. Miloslava Rutová nabídne kineziologii One Brain pro děti s dyslexií a dalšími problémy.
  Tomáš Pfeiffer: Propojení různých směrů medicíny - MKZ 2023 Praha 1. díl
 • Prof. PhDr. Jiří Šípek: Dovolená jako inspirace do postdovolenkových dnů
  Prof. PhDr. Jiří Šípek: Dovolená jako inspirace do postdovolenkových dnů
  Říkáte si, jak prožít dovolenou, aby odpočinek byl dokonalý a trochu s hrůzou uvažujete, co opět nastane, až dovolená skončí a vy, jako každý rok, "naskočíte" do rozjetého vlaku povinností bez šance si čistou mysl udržet? Radu má prof. PhDr. Jiří Šípek.
  Prof. PhDr. Jiří Šípek: Dovolená jako inspirace do postdovolenkových dnů
 • Bc. Anna Bartošová: Náš energetický systém, 9. díl - 7. čakra
  Bc. Anna Bartošová: Náš energetický systém, 9. díl - 7. čakra
  Závěr cyklu - 7. čakra, zvaná také temenní nebo korunní. Je centrem duchovního spojení s naším vyšším Já, s božskou energií, inteligencí, s vesmírem. Ve videu si řekneme základní informace o této čakře, s jakými orgány je spojená, jaké jsou projevy její harmonické, ale i disharmonické funkce a chybět nebudou samozřejmě ani tentokrát tipy, jak 7. čakru uvést do harmonie.
  Bc. Anna Bartošová: Náš energetický systém, 9. díl - 7. čakra
 • Bc. Anna Bartošová: Náš energetický systém, 8 díl - 6. čakra
  Bc. Anna Bartošová: Náš energetický systém, 8 díl - 6. čakra
  Centrum intuice, vnitřního vedení, nebo také čakra 3. oka, čelní, to je 6.čakra. Ve videu opět uslyšíte základní informace, s jakými orgány je spojená, jaké jsou projevy její harmonické funkce i jak se cítíme, pakliže je funkce v disharmonii. Chybět nebudou samozřejmě ani rady pro podporu její harmonizace.
  Bc. Anna Bartošová: Náš energetický systém, 8 díl - 6. čakra
 • Psychická detoxifikace - neboli očista mysli a psychiky s prof. PhDr. Jiřím Šípkem
  Psychická detoxifikace - neboli očista mysli a psychiky s prof. PhDr. Jiřím Šípkem
  V poslední době se často hovoří o detoxu těla, o odstranění toxinů, poškozujících náš organismus. Stejně tak ale může být jinou formou toxinů, např. informačních, poškozena i naše mysl a psychika. I tyto jedy je nutné eliminovat... Ptáte se jak?
  Psychická detoxifikace - neboli očista mysli a psychiky s prof. PhDr. Jiřím Šípkem
 • Anna Bartošová: Náš energetický systém, 7. díl - 5. čakra
  Anna Bartošová: Náš energetický systém, 7. díl - 5. čakra
  5. čakra, zvaná také krční, představuje komunikaci, právo a umění mluvit, vyjadřovat se, vyjádřit slovem, hlasem i mimikou to, co cítíme, jací jsme, jak vnímáme sami sebe i své okolí. Schopnost dobře komunikovat patří k nejdůležitějším ...Vždyť na dobré komunikaci de facto stojí svět i kvalita a úspěšnost našeho života. Ve videu uslyšíte základní informace o této čakře, s jakými orgány je spojená, jaké jsou projevy její dobré i špatné funkce a co dělat pro její zharmonizování, abychom měli tolik potřebné dobré verbální schopnosti.
  Anna Bartošová: Náš energetický systém, 7. díl - 5. čakra
 • Bc. Anna Bartošová: Náš energetický systém, 6. díl - 4. čakra
  Bc. Anna Bartošová: Náš energetický systém, 6. díl - 4. čakra
  Cyklus radioregenerace.cz pokračuje základními informacemi tentokrát o 4. čakře, zvané srdeční, představující právo milovat. Ve videu opět uslyšíte s jakými orgány je spojená, jak se cítíme, je-li v harmonii, či naopak. Nechybí samozřejmě ani rady pro její zharmonizování k dosažení správné funkce.
  Bc. Anna Bartošová: Náš energetický systém, 6. díl - 4. čakra
 • Bc. Anna Bartošová: Náš energetický systém, 5. díl - 3. čakra
  Bc. Anna Bartošová: Náš energetický systém, 5. díl - 3. čakra
  V další části cyklu nabídneme základní informace o 3. čakře, která představuje náš vztah k osobní moci, vůli, vitalitě, sebeúctě. S jakými orgány je spojená, jak se cítíme, je-li 3. čakra v harmonii a jaké jsou projevy její disharmonie. Chybět nebudou ani rady, jak podpořit její harmonickou funkci.
  Bc. Anna Bartošová: Náš energetický systém, 5. díl - 3. čakra
 • Bc. Anna Bartošová: Náš energetický systém, 4. díl - 2. čakra
  Bc. Anna Bartošová: Náš energetický systém, 4. díl - 2. čakra
  Druhá čakra energetického systému je centrem vztahů, původních emocí, sexuální energie a kreativity. Jaká tedy je hlavní funkce této čakry, jaké jsou projevy její harmonie a naopak disharmonie a jak podpořit její správnou funkci. To vše se dozvíte v dalším dílu našeho cyklu s terapeutkou Annou Bartošovou.
  Bc. Anna Bartošová: Náš energetický systém, 4. díl - 2. čakra
 • Bc. Anna Bartošová: Náš energetický systém, 3.díl - 1. čakra
  Bc. Anna Bartošová: Náš energetický systém, 3.díl - 1. čakra
  První čakra energetického systému. Kde se nachází, jaká je její hlavní funkce, co způsobuje blokaci první čakry, jaké jsou projevy zavření, disharmonie, co dělat pro odblokování, otevření a jak se cítíme, je-li první čakra v harmonii? To vše v dalším díle našeho cyklu o energetickém systému, ve kterém vás terapeutka Anna Bartošová postupně seznámí s nejdůležitějšími čakrami a jejich významem pro život.
  Bc. Anna Bartošová: Náš energetický systém, 3.díl - 1. čakra
 • Bc. Anna Bartošová: Náš energetický systém, 2.díl - čakry
  Bc. Anna Bartošová: Náš energetický systém, 2.díl - čakry
  ČAKRA – v překladu ze sanskrtu znamená kolo, nebo disk. Představuje energetické centrum, kterým proudí naše životní energie a udržuje nás tak zdravou a živou bytostí.
  Bc. Anna Bartošová: Náš energetický systém, 2.díl - čakry
 • Bc. Anna Bartošová: Náš energetický / čakrový systém 1. - úvod
  Bc. Anna Bartošová: Náš energetický / čakrový systém 1. - úvod
  Náš energetický, čili čakrový systém je dokonalá mapa, která nám umožňuje najít schůdné cesty k propojení sami se sebou, se svým tělem, myslí a duší, ke kontaktu se svým vnitřním Já, s energií Matky Země a Vesmíru a také k programům, které máme skryté v našem nevědomí. Pomáhá nám pochopit, co se nám v životě děje a zvládnout různé nástrahy, překážky a životní výzvy.
  Bc. Anna Bartošová: Náš energetický / čakrový systém 1. - úvod