Promluvy

kategorie.zde:

 • Promluvy

Doteky aneb pohlazení pro duši - promluvy

 • Kateřina Macháčková: O tátovi
  Kateřina Macháčková: O tátovi
  Velmi osobní vzpomínky herečky a spisovatelky Kateřiny Macháčkové na jednu z nejvýraznějších osobností českého divadla a filmu Miroslava Macháčka, v tomto případě ale především vzpomínky na tátu.
  Kateřina Macháčková: O tátovi
 • Petr Voldán: Na cestách s Petrem Voldánem - Švýcarské Alpy
  Petr Voldán: Na cestách s Petrem Voldánem - Švýcarské Alpy
  Otevřeme cestovatelský kufřík plný nejrůznějších zajímavostí a kuriozit Švýcarských Alp
  Petr Voldán: Na cestách s Petrem Voldánem - Švýcarské Alpy
 • Hanka Švejnohová: Vánoční fejeton
  Hanka Švejnohová: Vánoční fejeton
  Bezstarostné Vánoce přeje svým fejetonem Hanka Švejnohová.
  Hanka Švejnohová: Vánoční fejeton
 • Petr Voldán: Na cestách s Petrem Voldánem - Vietnam
  Petr Voldán: Na cestách s Petrem Voldánem - Vietnam
  S Petrem Voldánem procestujeme další destinaci, kterou je tentokrát Vietnam. Navštívíme Dračí zátoku, jejíž úchvatné skalní útvary ze seznamu světového dědictví UNESCO se dostaly i mezi sedm nových přírodních divů světa. Jak říká Petr, zcela právem, protože proplouvat mezi ostrovy, vystupujícími z vody jako kulisy fantastické hry přírody, je neuvěřitelný zážitek. Můžeme se pokusit přijmout jiný způsob myšlení, který je vlastní většině Asiatů, a o jehož prospěšnosti hovoří řada západních terapeutů - nezabývat se budoucností, ale žít přítomností a chybět nebudou ani kulinářské zážitky - třeba návštěva hadí restaurace.
  Petr Voldán: Na cestách s Petrem Voldánem - Vietnam
 • Hanka Švejnohová: Veselé vyhlídky - fejeton
  Hanka Švejnohová: Veselé vyhlídky - fejeton
  Další z laskavých fejetonů známé moderátorky, i když ony "veselé vyhlídky" mohou být v tomto případě lehce diskutabilní. Právě takové zamyšlení ale také patří k životu a k tomuto času možná zvlášť.
  Hanka Švejnohová: Veselé vyhlídky - fejeton
 • Hanka Švejnohová: Martinská husa - fejeton
  Hanka Švejnohová: Martinská husa - fejeton
  Známá moderátorka se na stránkách radioregenerace.cz opět představuje jako přívětivá fejetonistka.
  Hanka Švejnohová: Martinská husa - fejeton
 • Carmen Mayerová: Vzpomínka na Irenu Kačírkovou
  Carmen Mayerová: Vzpomínka na Irenu Kačírkovou
  Divadlo U Valšů se v listopadu v rámci cyklu Legendy českého jeviště ohlíželo za životem a kariérou skvělé herečky Ireny Kačírkové. Na jevišti se v tomto případě sešli Carmen Mayerová, Alena Kožíková, Josef Zíma a dcera Kristýna Novotná. Pořadem provázel Jan Lorman. Ještě před samotným představením zavzpomínala pro stránky radioregenerace.cz na kolegyni Carmen Mayerová.
  Carmen Mayerová: Vzpomínka na Irenu Kačírkovou
 • Petr Voldán: Na cestách s Petrem Voldánem - Sečuán
  Petr Voldán: Na cestách s Petrem Voldánem - Sečuán
  Vydejme se do domova čaje za poetickými čajovými rituály. Právě v této čínské provincii byl prý totiž čaj objeven. Pomyslně ochutnat můžeme i lahůdky sečuánské gastronomie - třeba kuře Kung Pao nebo špetku známého pepře. A pozdravit se můžeme i s černobílými diplomaty Číny, kterými Petr míní samozřejmě roztomilostí proslulé pandy.
  Petr Voldán: Na cestách s Petrem Voldánem - Sečuán
 • Hanka Švejnohová: Kde jsi byl, tati - fejeton
  Hanka Švejnohová: Kde jsi byl, tati - fejeton
  Známá moderátorka se na stránkách radioregenerace.cz opět představuje i jako přívětivá fejetonistka.
  Hanka Švejnohová: Kde jsi byl, tati - fejeton
 • Hanka Švejnohová: Pohlazení po duši - fejeton
  Hanka Švejnohová: Pohlazení po duši - fejeton
  Hanku Švejnohovou dobře znáte jako moderátorku např. z pořadů Frekvence 1 i Dvojky, ale také z televizní obrazovky. Na stránkách radioregenerace.cz se vám bude představovat i jako zkušená autorka mnoha fejetonů.
  Hanka Švejnohová: Pohlazení po duši - fejeton
 • Petr Voldán: Na cestách s Petrem Voldánem po Maltě
  Petr Voldán: Na cestách s Petrem Voldánem po Maltě
  Protože bylo poslední pondělí v měsíci, ohlížel se Petr Voldán opět pouze za svými cestami. Tentokrát společně s ním navštívíme Maltu, turistickou atrakci, kde ale nenajdete např. lesy ani jezera, a která je nejmenší zemi EU. Přitom právě zde se v roce 1989 konal historický summit Bush - Gorbačov, na kterém oba státníci oznámili konec studené války. Petr Voldán na této události působil jako zvláštní rozhlasový zpravodaj, takže, nahlédneme i do této profese. Vydáme se ale např., jak je na těchto cestách zvykem, i na Maltě po stopách Čechů a chybět proto nebudou ani vzpomínky na Adinu Mandlovou, která v této zemi prožila řadu let, a na setkání s jejím přítelem.
  Petr Voldán: Na cestách s Petrem Voldánem po Maltě
 • Mezinárodní kongres zdraví 2023 15. - 17. 9.
  Mezinárodní kongres zdraví 2023 15. - 17. 9.
  15. až 17. září se stane Praha světovým centrem tradiční, komplementární, integrativní a alternativní medicíny (TCIM/CAM). Na kongres zve a některé členy předsednictva, významné odborníky, představuje Tomáš Pfeiffer.
  Mezinárodní kongres zdraví 2023 15. - 17. 9.
 • Petr Voldán: Na cestách s Petrem Voldánem - Jižní Korea
  Petr Voldán: Na cestách s Petrem Voldánem - Jižní Korea
  Vydáme se do jedné z největších metropolí světa - do hlavního města Soulu, ale i na ostrov Jeju, nebo za zvuku zvonů, bubnů do horských klášterů. Na cestě potkáme babičky v neoprenu, ochutnáme čtvrt kilové mandarinky, navštívíme středisko známého bojového umění taekwondo a nalezneme i možná nečekané české stopy.
  Petr Voldán: Na cestách s Petrem Voldánem - Jižní Korea
 • Jiří Suchý: Pohled na Dobře placenou procházku
  Jiří Suchý: Pohled na Dobře placenou procházku
  Jiří Suchý opět listuje ve svém semaforském diáři a zve především na nové uvedení slavné "Dobře placené procházky". Premiéra byla veleúspěšná a pakliže jste se zatím nemohli do Semaforu na toto představení dostavit, můžete si z "Dobře placené procházky" zatím "projít" výstavu fotografií Ireny Zlámalové /celou najdete v sekci Výstavy, zvětšíte rozklikem/.
  Jiří Suchý: Pohled na Dobře placenou procházku
 • Petr Voldán: Na cestách s Petrem Voldánem - Ázerbajdžán
  Petr Voldán: Na cestách s Petrem Voldánem - Ázerbajdžán
  Věřili byste, že hořet může i voda? Takový je Ázerbajdžán, země na pomezí Evropy a Asie, země ohňů a větru, kde v lesích roste železné dřevo, ze sopek nevytéká láva, ale šedé bahno a koupat se tu můžete i v ropě. Možná netušíte, že právě tady se rodila naše civilizace.
  Petr Voldán: Na cestách s Petrem Voldánem - Ázerbajdžán
 • Petr Janda: Ohlédnutí za cestou do USA
  Petr Janda: Ohlédnutí za cestou do USA
  Skupina Olympic slaví neuvěřitelné 60tiny a slaví je, jak jinak, než velkou sérií koncertů s názvem Respect Tour Olympic 60. Taková výdrž na výsluní patří i ve světovém měřítku nemnoha vyvoleným. Oslavy vyvrcholí prosincovým bonusovým mega koncertem v O2 Aréně s řadou hostů, efektů, projekcí, ale především se skvělou muzikou a s hity, které si zpívá už několik generací, protože opravdu patří k tomu nejlepšímu, co v české rockové a populární hudbě vzniklo. Po textové ani hudební stránce nic neztrácejí na své kráse prověřené časem. Za tímto úspěchem je podepsán především frontman, zpěvák, skladatel, kytarista, rocková legenda, jejíž jméno je se skupinou Olympic spojeno celých 60 let - Petr Janda. Teď pokřtil k tomuto výročí i zpěvník 60 hitů s notami a fotografiemi. V zimě si ale "odskočil" od šňůry koncertů na chvilku odpočinout do USA, i když, jak uslyšíte, ani tam se to bez jeho zpívání a bez jeho kytary neobešlo.
  Petr Janda: Ohlédnutí za cestou do USA
 • Petr Voldán: Na cestách s Petrem Voldánem - Wales
  Petr Voldán: Na cestách s Petrem Voldánem - Wales
  Jako každé poslední pondělí v měsíci i tentokrát provází na cestách pouze autor pořadu. Spolu s ním se vydejme do neprávem opomíjené části Velké Británie - do Walesu. Je skutečně tak tajuplný a temný, jak se proslýchá? Nebo mírumilovný díky ovcím, které převažují svým počtem nad samotnými Welšany? Spolu s Petrem můžeme navštívit staré hrady, dokonce ten, kde jsou korunováni Princové z Walesu, dozvíme se, jak stavět domy ze slámy, a řeč bude např. i s řezbáři o populárních "lžících lásky" a mnohém dalším.
  Petr Voldán: Na cestách s Petrem Voldánem - Wales
 • Alena Kumstýřová: Vypravěči - Eva Kolouchová, britská investigativní režisérka.
  Alena Kumstýřová: Vypravěči - Eva Kolouchová, britská investigativní režisérka.
  Zajímají vás silné lidské příběhy, osudy, výpovědi známých i méně známých, ale vždy nevšedních osobností? Právě taková setkání přinášel pořad Vypravěči na Dvojce ČRo, jehož častou autorkou byla Alena Kumstýřová. Jednou z vypravěček, které pozvala k mikrofonu, byla investigativní režisérka a producentka Eva Kolouchová, která se stala jednou z nejprestižnějších a nejoceňovanějších ve Velké Británii. Pakliže vás zajímá, jak se dělá skutečně velká a poctivá investigace i co všechno obnáší přinášet pravdivá svědectví z mnohdy velmi nebezpečných oblastí světa, poslechněte si jedinečný příběh.
  Alena Kumstýřová: Vypravěči - Eva Kolouchová, britská investigativní režisérka.
 • Petr Voldán: Na cestách s Petrem Voldánem - Finsko
  Petr Voldán: Na cestách s Petrem Voldánem - Finsko
  Každé poslední pondělí v měsíci se na cesty vydáváme pouze s Petrem Voldánem. Tentokrát to bude do země saun, hokeje, nedotčené severské přírody a skvělého skandinávského designu. Tím asi naše představa o Finsku končí. Ale zážitky a zkušenosti Petra, který zemi dokonale procestoval, jsou mnohem bohatší...
  Petr Voldán: Na cestách s Petrem Voldánem - Finsko
 • Jiří Suchý: Pohled do semaforského diáře
  Jiří Suchý: Pohled do semaforského diáře
  Čas od času, nejlépe co nejčastěji, zalistuje Jiří Suchý ve svém diáři a pozve na události více či méně související s divadlem Semafor. V tomto případě třeba i na výstavu nevšedních fotografií své spolupracovnice Ireny Zlámalové, která potrvá od 24. února až do srpna v hospůdce Galerka v Bělehradské ulici 44 v Praze.
  Jiří Suchý: Pohled do semaforského diáře