Redakce: Propojení různých směrů medicíny k podpoře zdraví - MKZ 2023 3. díl

V Praze probíhající Mezinárodní kongres zdraví 2023, který organizuje Institut tradiční a komplementární medicíny v čele s Tomášem Pfeifferem, spojuje dávné poznatky a léčebné metody se zkušeností dnešních lékařů a současné tzv. západní medicíny pro co nejlepší péči o zdraví. V tomto dílu pohovoří další z českých účastníků kongresu. O léčbě z pupenů, gemmoterapii, kterou u nás založila, pohovoří Mgr. Jarmila Podhorná. Pakliže jste prodělali třeba boreliózu, či další těžko léčitelná onemocnění, vleklé záněty apod., zpozorněte. S jinými, zejména dětskými problémy může pomoci svou terapií MUDr. Věra Kleplová – dětská a rehabilitační lékařka. Používá originální reflexní techniku pomáhající dětem zlepšit grafomotoriku, koordinaci, vadné držení, LMD, ADHD a skoliózu.

Video Redakce: Propojení různých směrů medicíny k podpoře zdraví - MKZ 2023 3. díl
Video Redakce: Propojení různých směrů medicíny k podpoře zdraví - MKZ 2023 3. díl
 • Redakce: Propojení různých směrů medicíny k podpoře zdraví - MKZ 2023 3. díl
 • Redakce: Propojení různých směrů medicíny k podpoře zdraví - MKZ 2023 3. díl
 • Tomáš Pfeiffer: Propojení různých směrů medicíny - MKZ 2023 Praha 1. díl
  Tomáš Pfeiffer: Propojení různých směrů medicíny - MKZ 2023 Praha 1. díl
  Zářijový Mezinárodní kongres zdraví se blíží, a proto vám nabídneme pohledy některých českých účastníků, představitelů tzv. západní, ale i tradiční komplementární medicíny, na metody sloužící ku prospěchu lidí mnohdy už přes 2000 let. V tomto dílu vás na kongres pozve ředitel Institutu pro TCIM, který kongres pořádá, biotronik Tomáš Pfeiffer, o čínské medicíně pohovoří MUDr. Ludmila Bendová - lékařka, lektorka a zakladatelka systematického vzdělávání terapeutů v tradiční čínské medicíně, zakladatelka 1. školy tradiční čínské medicíny (TČM), rehabilitační lékař MUDr. Petr Olšák vás nahlédnutím do možností akupunktury inspiruje při hledání pomoci pro vaše klouby a Mgr. Miloslava Rutová nabídne kineziologii One Brain pro děti s dyslexií a dalšími problémy.
  Tomáš Pfeiffer: Propojení různých směrů medicíny - MKZ 2023 Praha 1. díl
 • Redakce: Propojení různých směrů medicíny - MKZ 2023 2. díl
  Redakce: Propojení různých směrů medicíny - MKZ 2023 2. díl
  Mezinárodní kongres zdraví 2023, který pořádá Institut pro TCIM v čele s ředitelem, biotronikem Tomášem Pfeifferem, se uskuteční, jak víte, 15. - 17. září v Praze. Zúčastnit se můžete i vy. Kromě řady vědců, lékařů a terapeutů z nejrůznějších zemí světa nebudou chybět ani čeští odborníci, např. lékaři, mající pozitivní zkušenost s tradiční komplementární medicínou, a mnozí terapeuti. V dalším dílu našeho cyklu se představí MUDr. Martin Zulák, zabývající se psychosomatikou, o které se dnes čím dál častěji hovoří. Tedy fyzickými problémy, majícími své kořeny v psychice. Věřili byste např., že k takovým onemocněním může patřit i opakovaný zánět močových cest? O tom, že stres dokáže způsobit všemožné problémy těla i duše, ví asi většina z nás. Terapeut, lektor osobního rozvoje Martin Bartošek proto nabídne dechovou metodu satori, rebirthing, která dokáže "rozpustit " i dávné stresové blokace, vedoucí k řadě potíží, a obnovit naši neuvědomělou touhu po životě. Názor sociologa na propojení různých směrů medicíny přidá i Doc. PhDr. Eva Křížová, Ph.D. z Evangelické teologické fakulty Univerzity Karlovy.
  Redakce: Propojení různých směrů medicíny - MKZ 2023 2. díl