Redakce: Propojení různých směrů medicíny - MKZ 2023 2. díl

Mezinárodní kongres zdraví 2023, který pořádá Institut pro TCIM v čele s ředitelem, biotronikem Tomášem Pfeifferem, se uskuteční, jak víte, 15. - 17. září v Praze. Zúčastnit se můžete i vy. Kromě řady vědců, lékařů a terapeutů z nejrůznějších zemí světa nebudou chybět ani čeští odborníci, např. lékaři, mající pozitivní zkušenost s tradiční komplementární medicínou, a mnozí terapeuti. V dalším dílu našeho cyklu se představí MUDr. Martin Zulák, zabývající se psychosomatikou, o které se dnes čím dál častěji hovoří. Tedy fyzickými problémy, majícími své kořeny v psychice. Věřili byste např., že k takovým onemocněním může patřit i opakovaný zánět močových cest? O tom, že stres dokáže způsobit všemožné problémy těla i duše, ví asi většina z nás. Terapeut, lektor osobního rozvoje Martin Bartošek proto nabídne dechovou metodu satori, rebirthing, která dokáže "rozpustit " i dávné stresové blokace, vedoucí k řadě potíží, a obnovit naši neuvědomělou touhu po životě. Názor sociologa na propojení různých směrů medicíny přidá i Doc. PhDr. Eva Křížová, Ph.D. z Evangelické teologické fakulty Univerzity Karlovy.

Video Redakce: Propojení různých směrů medicíny - MKZ 2023 2. díl
Video Redakce: Propojení různých směrů medicíny - MKZ 2023 2. díl
Video Redakce: Propojení různých směrů medicíny - MKZ 2023 2. díl
 • Redakce: Propojení různých směrů medicíny - MKZ 2023 2. díl
 • Tomáš Pfeiffer: Mezinárodní kongres zdraví 2023
  Tomáš Pfeiffer: Mezinárodní kongres zdraví 2023
  Hledejme společné cesty. Takové je motto dalšího Mezinárodního kongresu zdraví, který připravuje duchovní otec, filozof, biotronik, ředitel profesní komory Sanátor - svaz biotroniků Josefa Zezulky, zakladatel a ředitel Institutu pro TCIM/CAM Tomáš Pfeiffer. Možná vás překvapí, že ono hledání společných cest se týká dvou, pro mnohé stále ještě proti sobě stojících pohledů na medicínu. Onu společnou cestu ke zdraví totiž budou hledat představitelé tzv. západní medicíny, kterou známe z ordinací, společně s předními zastánci tradiční komplementární medicíny - alternativní, kteří k léčbě využívají postupy donedávna ještě považované za "nevědecké". Více už rozhovor Richarda Pachmana s Tomášem Pfeifferem. Radioregenerace.cz je mediálním partnerem události.
  Tomáš Pfeiffer: Mezinárodní kongres zdraví 2023
 • Tomáš Pfeiffer: Mezinárodní kongres zdraví Praha 2023
  Tomáš Pfeiffer: Mezinárodní kongres zdraví Praha 2023
  Ústředním motivem letošního ročníku je motto: Úspěchy a současné trendy TCIM pro 21. století aneb Kulturní dědictví minulosti pro budoucnost. Pořádajícím je Institut pro TCIM/CAM, jehož ředitelem je Tomáš Pfeiffer. Přední světoví odborníci z oblastí TCIM i konvenční medicíny se podělí o své zkušenosti v oblasti zdravotní péče. Představí šíři možné holistické pomoci v oblasti zdravotní péče, kde se do péče o zdraví zapojuji i obory TCIM/CAM (tradiční komplementární, integrativní a alternativní medicíny.) V předsednictvu zasednou přední odborníci, vědci, profesoři řady světových universit. Chcete-li je blíže poznat, představí je ve zkratce duchovní otec kongresu Tomáš Pfeiffer.
  Tomáš Pfeiffer: Mezinárodní kongres zdraví Praha 2023
 • Tomáš Pfeiffer: Propojení různých směrů medicíny - MKZ 2023 Praha 1. díl
  Tomáš Pfeiffer: Propojení různých směrů medicíny - MKZ 2023 Praha 1. díl
  Zářijový Mezinárodní kongres zdraví se blíží, a proto vám nabídneme pohledy některých českých účastníků, představitelů tzv. západní, ale i tradiční komplementární medicíny, na metody sloužící ku prospěchu lidí mnohdy už přes 2000 let. V tomto dílu vás na kongres pozve ředitel Institutu pro TCIM, který kongres pořádá, biotronik Tomáš Pfeiffer, o čínské medicíně pohovoří MUDr. Ludmila Bendová - lékařka, lektorka a zakladatelka systematického vzdělávání terapeutů v tradiční čínské medicíně, zakladatelka 1. školy tradiční čínské medicíny (TČM), rehabilitační lékař MUDr. Petr Olšák vás nahlédnutím do možností akupunktury inspiruje při hledání pomoci pro vaše klouby a Mgr. Miloslava Rutová nabídne kineziologii One Brain pro děti s dyslexií a dalšími problémy.
  Tomáš Pfeiffer: Propojení různých směrů medicíny - MKZ 2023 Praha 1. díl