Alena Kumstýřová: O psychosomatice s doc. MUDr. Janem Měšťákem, CSc.

Další nahlédnutí do knihy Cesta naděje ke štěstí našeho nejznámějšího plastického chirurga, který se ale v tomto případě představuje i jako zkušený psychoterapeut. Jako skvělý lékař, který ví, jak moc souvisí naše psychika s fyzickým zdravím a jak moc ho dokáže ovlivnit v pozitivním i negativním smyslu.

 • Alena Kumstýřová: O psychosomatice s doc. MUDr. Janem Měšťákem, CSc.
 • Alena Kumstýřová: O psychosomatice s doc. MUDr. Janem Měšťákem, CSc.
 • Alena Kumstýřová: Vypravěči - plastický chirurg doc. MUDr. Jan Měšťák, CSc.
  Alena Kumstýřová: Vypravěči - plastický chirurg doc. MUDr. Jan Měšťák, CSc.
  Zajímají vás příběhy, lidské osudy, baví vás nahlížet do mnohdy velmi nevšedních životů? V tom případě jsou Vypravěči to pravé pro vás. Nahlédněme do archivu ČRo, připraven je pro vás další pořad Aleny Kumstýřové, ve kterém se vypravěčem o své cestě stal plastický chirurg, doc. MUDr. Jan Měšťák, CSc.
  Alena Kumstýřová: Vypravěči - plastický chirurg doc. MUDr. Jan Měšťák, CSc.
 • Alena Kumstýřová: Cesta naděje ke štěstí s doc. MUDr. Janem Měšťákem, CSc.
  Alena Kumstýřová: Cesta naděje ke štěstí s doc. MUDr. Janem Měšťákem, CSc.
  Milí příznivci radioregenerace.cz, nabízím vám nový cyklus nazvaný podle právě dokončené nejnovější knihy doc. MUDr. Jana Měšťáka, CSc. Cesta naděje ke štěstí. Našeho nejslavnějšího plastického chirurga tak poznáte ve zcela jiné roli, především jako empatického psychoterapeuta a znalce lidské duše. Jako lékaře, který každého člověka vnímá jak po stránce fyzické, tak i psychické, protože, jak říká, jen tak může být léčba zdařilá. Jeho schopnost pracovat s myslí, jak uslyšíte, je až neuvěřitelná. Poznáte ho jako člověka, pro kterého je lékařská profese i dnes skutečným posláním a pro kterého na truc době peníze nejsou na prvním místě, protože tam je prospěch pacienta. Na úvod cyklu vám tedy nabízím jeho velkou osobní zpověď, cestu naděje ke štěstí jeho pohledem.
  Alena Kumstýřová: Cesta naděje ke štěstí s doc. MUDr. Janem Měšťákem, CSc.
 • Alena Kumstýřová: Mysl a její význam pro náš život - s doc. MUDr. Janem Měšťákem, CSc.
  Alena Kumstýřová: Mysl a její význam pro náš život - s doc. MUDr. Janem Měšťákem, CSc.
  Po velké osobní výpovědi našeho nejznámějšího plastického chirurga nabízíme 1. díl nového cyklu Cesta naděje ke štěstí - viděna právě očima doc. MUDr. Jana Měšťáka, CSc., který se v tomto případě představí pro mnohé možná velmi nečekaně jako zkušený psychoterapeut a psychoanalytik. První kapitola cyklu má stejný název jako první kapitola jeho knihy, ve které budeme pomyslně listovat - Mysl a její význam pro náš život. Nevěříte, že silou své mysli můžeme ovlivnit i své fyzické zdraví? Pak nejspíš budete velmi překvapeni.
  Alena Kumstýřová: Mysl a její význam pro náš život - s doc. MUDr. Janem Měšťákem, CSc.
 • Alena Kumstýřová: Moudrosti pro pozitivní ovlivnění mysli - s doc. MUDr. Janem Měšťákem, CSc.
  Alena Kumstýřová: Moudrosti pro pozitivní ovlivnění mysli - s doc. MUDr. Janem Měšťákem, CSc.
  V třetí kapitole knihy Cesta naděje ke štěstí nabízí náš nejznámější plastický chirurg, ale v tomto případě také zkušený psychoterapeut, řadu moudrostí pro pozitivní ovlivnění naší mysli a tedy i celého našeho života. Předkládá řadu citátů a myšlenek ze své oblíbené knížky Mnich, který prodal své ferrari od Robina S. Sharma. Začíná např. citátem politika, filozofa, nositele Nobelovy ceny za literaturu Winstona Churchilla: "Jsem si jist, že jsme pány svého osudu, že naše úkoly, jež před námi leží, nejsou nad naše síly a že žádná dřina a úsilí není větší, než můžeme snést. Dokud věříme tomu, co děláme, a dokud máme nezdolnou vůli zvítězit, vítězství je naše." Další myšlenky, které jsou v knize uvedeny: "Každá událost má svůj smysl a každý nezdar je lekcí, kterou se učíme. K tomu, abys opravdu mohl prožívat život naplno, nemůžeš si dovolit luxus negativních myšlenek. Ovládání mysli je základem ovládání vlastního života." Doc. MUDr. Jan Měšťák, CSc., se myšlenkami, které mohou mít dobrý vliv na náš život zabývá od mládí, jak dokazují i jeho vlastní úvahy na toto téma v knížce Ohlédnutí. Více ale už rozhovor, ve kterém uslyšíte moudra mnohých i jeho vlastní zkušenost pro změnu mysli k lepšímu životu.
  Alena Kumstýřová: Moudrosti pro pozitivní ovlivnění mysli - s doc. MUDr. Janem Měšťákem, CSc.