Režisér Juraj Jakubisko slaví 83. narozeniny.

„Na shledanou v kinech, přátelé,“ vzkazuje režisér Juraj Jakubisko.

Nejnovější film Juraje Jakubiska „Perinbaba a dva světy“ stanovil svoji premiéru na 11. listopad 2021. Jakubisko dostal od svého otce recept na šťastný život a čerpal z něj i při natáčení Perinbaby a dvou světů.

 „Můj život byl v dětství plný zázraků, a ty se mi dějí dodnes. Obrovským zázrakem je například i to, že ve svém věku mohu stále natáčet a tvořit. Z toho, že jsem se dožil takového věku, mi už nikdo neodpáře ani den. Otec mi od dětství říkal: „Když ti něco chutná, tak to jez. Pokud máš žízeň, tak se napij. Všechno, i práce, když ji budeš dělat s láskou, budou požehnané,“ vzpomíná Juraj Jakubisko.

Kvůli zavřeným kinům musela svou premiéru odložit i pohádka Perinbaba a dva světy. Nový termín jejího uvedení do kin je 11. listopadu 2021.

„Pokud se nám podaří, aby ti, kteří chrání naše zdraví, nechali tuto starost na nás a na našich lékařích, jako tomu bylo vždy, tak věřím, že se moje druhá Perinbaba potká s diváky a pohladí je po duši. Ten film je o hledání štěstí a lásky. Rád bych všechny povzbudil sloganem filmu „Když věříš snům, splní se ti, když věříš v lásku, najde si tě.“ Na shledanou v kinech,“ zakončuje Jakubisko.

Video Režisér Juraj Jakubisko slaví 83. narozeniny.
  • Režisér Juraj Jakubisko slaví 83. narozeniny.