Sylva Lauerová

kategorie.zde:

„Jsou to hlubiny lidské duše, co nás znepokojuje..."

Spisovatelka, publicistka, nakladatelka a mecenáška uměleckých projektů, o níž se říká, že se nebojí žádných tabu. Její tvorba osciluje mezi dvěma extrémními póly: ryze komerční literaturou a uměleckými projekty. Na svém kontě má bestsellery, jako například zábavnou a populárně naučnou Sexy strategii (Výroční cena za nejprodávanější knihu roku 2015 vydavatelství MF) či svůj literární debut, erotický bestseller Hračka (2007). Dále pak úspěšné romány Otrok, Jumaroro a Tichošlap, který se dočkal i komiksového zpracování. Nakladatelství Albatros v r. 2019 vydalo její nejnovější knihu, vtipný a nekonvenční Experimentální atlas mužů. Je autorkou básnické sbírky Michael2007, editorkou Almanachu současné ženské milostné poezie Královny slz a ostružin a v r. 2012 byl vydán výbor z její básnické tvorby pod názvem Ovace nevlídnosti.

Sylva Lauerová se narodila v Brně, kde také vystudovala právnickou fakultu. Je doktorkou práv, právní praxi však nikdy aktivně neprovozovala. Působila profesionálně v oblasti modelingu, je členkou sdružení Czech Fashion Council, věnujícímu se podpoře české módy a designu. Po revoluci patřila k těm, kteří záhy začali podnikat.

Žije částečně na Seychelských ostrovech, je nadšenou cestovatelkou, zabývá se výzkumem a pořádá přednášky na téma experimentální poezie, je kurátorkou výstav a podporuje umělecké i kulturní projekty (např. celostátní výstava výtvarného umění Michael2007, Dressing Portfolio, designgate.cz, umělecký kalendář českých designerů Choose Yourself 2019).

www.sylvalauerova.cz