Ing. Richard Pachman, spoluzakladatel projektu, webmaster a moderátor

kategorie.zde:

  • Náš tým
  • Ing. Richard Pachman, spoluzakladatel projektu, webmaster a moderátor

spisovatel, skladatel, zpěvák, malíř

Napsal 8 knih: autobiografie Jak chutná bolest a Jak chutná život, historické romány Útes a Notre Dame, romány Kdokoliv a Tylda (z období 2. světové války), motivační knihu Jak chutná Mozart a román Ztracen v Egyptě. Své olejomalby vystavoval na 107 výstavách v České republice, Belgii, Holandsku a na Slovensku.

Moderátor radia Ethno 2008 – 2011, Čro Dvojka (2014 – 2016) a Čro Olomouc (2016 – 2019).

Autor hudby relaxační, duchovní, filmové a muzikálové. Od roku 1993 vydal 36 alb, odehrál 111 koncertů na Křižíkově fontáně na pražském Výstavišti, kromě každoročních adventních turné v ČR koncertoval v USA, Belgii, Holandsku, Francii, Německu, Rakousku, Rusku, Izraeli a Řecku.

Spolupracoval s těmito umělci: Dita Hořínková (soprán), Martina Kociánová (mezzosoprán), Eva Pilarová (legendární zpěvačka), Jaroslav Svěcený (houslový virtuos), Francois Glorieux (belgický skladatel, dirigent a klavírista). Jeho posledními scénickými projekty jsou scénické oratorium Mistr Jan Hus, symfonické dílo Pašije a každoroční adventní koncerty. V roce 2006 obdržel na Mazinárodním festivalu Zlatá Praha Cenu Nadace Vize 97 z rukou Dagmar a Václava Havlových za oratorium Mistr Jan Hus. Laureát Ceny Olomouckého kraje za výjimečný počin roku v oblasti profesionálního umění za r. 2009 a Ceny města Olomouce za přínos pro kulturu za rok 2014.

Info:
www.richardpachman.cz

www.pachman.cz

www.facebook.com/richardpachman