Björn Ulvaeus ze skupiny ABBA zve Čechy na nový muzikál Pippi

Björn Ulvaeus - pro RadioRegenerace a pro všechny české fanoušky skupiny ABBA a Pippi Punčochaté osobní pozvání na nový švédský muzikál Pippi v Cirkuse od jeho autora a člena skupiny ABBA.

12. července 2022 se uskutečnila ve Stockholmu slavnostní premiéra nového švédského muzikálu Pippi v cirkuse. Autorem libreta a producentem je člen skupiny ABBA pan Björn Ulvaeus, pět písní s ním napsal pro muzikál Benny Andersson. Děj vychází z kapitoly Pippi v cirkuse od Astrid LIndgrenové. Premiéry se zúčastnila i její dcera a vnučka a další příbuzní slavné spisovatelky. Výsledkem setkání našeho moderátora Richarda Pachmana s panem Ulvaeusem je i toto exkluzivní pozvání pro české publikum (a ujištění, že ději budeme rozumět, i když jsou dialogy ve švédštině) natočené pro RadioRegenace. 

Björn Ulvaeus: „Rád bych vzkázal Čechům, které by zajímal muzikál Pippi, že je to příběh, který je snadno pochopitelný. I když jsou dialogy ve švédštině, je muzikál pochopitelný pro lidi všech zemí. A protože má Pippi obdivovatele v České republice, doufám, že budeme mít nějaké návštěvníky i odsud. Možná ne toto léto, ale třeba příští..." 

 

 

Video Björn Ulvaeus ze skupiny ABBA zve Čechy na nový muzikál Pippi
  • Björn Ulvaeus ze skupiny ABBA zve Čechy na nový muzikál Pippi
  • Björn Ulvaeus ze skupiny ABBA zve Čechy na nový muzikál Pippi
  • Björn Ulvaeus ze skupiny ABBA zve Čechy na nový muzikál Pippi